Pyramídy a pláže Mexika

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1113925
Cena od: 2 779 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

27.10.2022 14 dní First Minute 2 779 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - MEXICO CITY
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Mexico City. Po prílete transfer do hotela, nocľah.

2: MEXICO CITY
Raňajky. Celodenná prehliadka mesta vrátane historického centra s námestím Zócalo (Plaza de la Constitución), ktorému dominuje Metropolitná katedrála, ďalej chrám Temple Mayor, Národný palác s freskami Diega Riviéry. Prejdete sa okolo najväčšieho mestského parku Bosque de Chapultepec (v preklade Kopec cvrčkov). Návšteva koloniálneho klenotu Coyoacán, prehliadka kostola San Juan Bautista, ďalej domu, v ktorom bývala slávna mexická umelkyňa Frida Kahlo, a z ktorého je teraz múzeum s expozíciou jej diel. Odchod do Xochimilco (UNESCO) so sústavou umelých ostrovov, ktoré sa tiež nazývajú „plávajúce záhrady“. Možná návšteva štadiónu, kde sa v roku 1968 konali Olympijské hry. Návrat do hotela, nocľah v Mexico City.

3: TEOTIHUACÁN – GUADALUPE - MEXICO CITY
Raňajky. Návšteva najznámejšej mexickej archeologickej lokality Teotihuacán, ktorá je vzdialená 48 km od Mexico City. Prezriete si pyramídu Slnka, pyramídu Mesiaca a zvyšky pôvodných palácov. Na ceste ku svätyni Panny Márie Guadalupskej krátka zastávka pri „Plaza de las Tres Culturas“, kde na jednom mieste nájdeme zvyšky aztéckeho chrámu, katolíckeho kostola zo 17. storočia a modernú budovu Ministerstva zahraničných vecí. Pokračuje sa k bazilike Panny Márie, kde je možné vidieť jej obraz na kuse látky. Ide o najznámejší a najuctievanejší obraz nielen v Mexiku. Návrat do Mexico City, nocľah.

4: CHOLULA – PUEBLA - MEXICO CITY
Raňajky. Cesta autobusom do Cholula, ktorej dominantou je najväčšia pyramída amerického kontinentu Veľká pyramída (Gran Pirámide). Pokračovať budete do Puebla, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Sierra Madre a je obklopené sopkami Popocatépetl, Iztaccíhuatl, Pico de Orizaba a La Malinche. Navštívite katedrálu La Capilla del Rosario a centrum mesta. Návrat do hlavného mesta, nocľah.

5: TULA – TEPOTZOTLÁN - MEXICO CITY
Raňajky. Prehliadka Tula alebo Tula de Allende, neďaleko ktorej sa nachádzajú ruiny starobylého mesta, známe tiež ako Tula alebo Tollan, ktoré bolo centrom Toltéckej ríše. Tula je významná predovšetkým kvôli svojim atlantom - kolosálnym sochám. V Tepotzotlán Vás očarí jeden z najstarších mexických kláštorov. Nocľah v Mexico City.

6: MEXICO CITY – CUERNAVACA – TAXCO
Raňajky. Transfer z Mexico City do Cuernavaca, kde si prezriete nádherné mesto s množstvom koloniálnych pamiatok. Pokračovanie autobusom do Taxco, ktoré patrí k najatraktívnejším mestám Mexika. Dominantou mesta Taxco je monumentálny kostol Santa Prisca. Nocľah v meste Taxco.

7: TAXCO – ACAPULCO
Raňajky. Cesta bude pokračovať hornatou krajinou lemovanou obrovskými kaktusmi. Príchod do Acapulco, ubytovanie. Nocľah.

8: ACAPULCO
Raňajky. Prehliadka mesta Acapulco - centrum mesta a predstavenie Clavadistas - skoky do mora z vysokých útesov, pri ktorých sa Vám zatají dych. Nocľah v Acapulco.

9: ACAPULCO
Raňajky. Výlet loďou Bonanza po Acapulskom zálive, návrat do hotela. Nocľah.

10: ACAPULCO
Raňajky. Voľno na kúpanie, opaľovanie a šport v jednom z najobľúbenejších mexických prímorských letovísk, ktoré leží 380 km južne od Mexico City na brehu Tichého oceánu. Ubytovanie v Acapulco.

11: ACAPULCO – MEXICO CITY – CANCÚN
Raňajky. Odchod do Mexico City, odlet do Cancúnu, transfer do hotela, ubytovanie.

12: CHICHÉN ITZÁ
Raňaky. Odchod z Cancúnu do Chichén Itzá. Prehliadka najväčšieho a najslávnejšieho pyramídového komplexu na polostrove Yucatán, Chichén Itzá. Toto nálezisko zaradila svetová organizácia UNESCO na zoznam svetového kultúrneho dedičstva. Chichén Itzá bolo pôvodne mayské sídlo, založené a budované asi od roku 400 po Kristovi. Návrat do Cancúnu. Nocľah v Cancúne.

13: TULUM – XEL-HÁ – CANCÚN
Raňajky. Celodenný výlet, pri ktorom navštívite mayskú pevnosť Tulum na brehu mora a prírodnú rezerváciu v Xel-Há. Nocľah.

14: CANCÚN
Raňajky. Kúpanie a oddych pri Karibskom mori. Nocľah v Cancúne.

15: CANCÚN – PRAHA (VIEDEŇ)
Raňajky. Transfer z hotela na letisko v Cancúne, odlet z Cancúnu do Prahy (Viedne) cez Mexico City.

16: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: tento zájazd si môžete predĺžiť o pobyt v Cancúne. Fakultatívny príplatok za All inclusive v hoteli v Cancúne na konci pobytu vo výške 249,– EUR.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
miestny prelet a letiskové poplatky
14 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami
všetky transfery počas okruhu
všetky prehliadky a vstupy podľa programu
služby sprievodcu CK

Cena nezahrnuje:
letiskové a bezpečnostné taxy 449,- EUR
fakultatívne výlety nad rámec uvedeného programu a prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
Generované systémom ProfiTour