Mexiko – Guatemala – Belize - mayské poklady troch krajín

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1119684
Cena od: 2 349 €
Príplatky od: 449 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

17.10.2022 12 dní First Minute 2 349 € +449 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO CANCÚNU - PLAYA DEL CARMEN
Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Cancúnu. Prílet na letisko v Cancúne, transfer do hotela 3* v centre Playa del Carmen, (cca 60 min). Ubytovanie, nocľah.

2: CHICHÉN ITZÁ - IK-KIL - MÉRIDA
Raňajky, odchod do Chichén Itzá (zaradená na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO), najväčšieho a najslávnejšieho mayského mesta v severnej časti Yucatánu (cestou kúpanie sa v preslávenom cenote Ik -Kil). Tento chrámový komplex mayských pamiatok bol taktiež vybraný medzi 7 novodobých divov sveta. Najznámejšou pyramídou v tomto komplexe je Kukulkánov chrám, nazývaný tiež El Castillo, Chrám bojovníkov, ihrisko na pelotu alebo Caracol - mayské observatórium. Odchod do Mérida. Ubytovanie v centre mesta a prehliadka Mérida, pri ktorej uvidíte pamätihodnosti z koloniálneho obdobia v okolí námestia Plaza Mayor: Palác, ktorý si nechal postaviť španielsky conquistador Francisko F. Montejo, druhú najstaršiu katedrálu na americkom kontinente San Ildefoncio zo 16. storočia, Guvernérov palác, a ďalšie.

3: MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE
Raňajky. Odchod do mesta Uxmal (UNESCO) a prehliadka archeologického náleziska, jedného z najvýznamnejších stredísk mayskej civilizácie s mnohými zaujímavými budovami: Guvernérov palác, Čarodejníkova pyramída, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejšiu stavbu takzvaného puuckého štýlu s bohato zdobenými fasádami. Odchod do Campeche (centrum mesta je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO), prehliadka centra mesta, ktoré bolo niekoľkokrát dobité pirátmi, ubytovanie a nocľah.

4: CAMPECHE - PALENQUE
Raňajky, odchod smer Palenque, popoludní príchod do archeologickej zóny Palenque (UNESCO) a prehliadka tohto starobylého mesta. Palenque je považované za najkrajšie mayské mesto klasického obdobia. Nález zachovalej hrobky kráľa Pakala v krypte pod „Chrámom nápisov“ v šesťdesiatych rokoch minulého storočia urobil z Palenque kultové miesto. Na úpätí hôr, obklopené bujnou džungľou, vytvára toto miesto atmosféru tajomna až mystična. Medzi ďalšie významné stavby patrí Chrám slnka, Chrám kríža či Kráľovský palác. Po prehliadke krátky transfer do hotela, ubytovanie, voľný program, návšteva centra Palenque.

5: PALENQUE - YAXCHILÁN - ISLA FLORES
Skoro ráno vyrazíme na cestu do srdca Chiapas k rieke Usumacinta do Frontera Corozal. Cestou raňajky. Nasleduje plavba loďou po prúde rieky do Yaxchilán. Toto kedysi slávne a mocné mesto je ukryté v džungli a je prístupné len touto vodnou cestou. Po prehliadke cesta späť, prestup na minivan a transfer do Isla Flores, romantického mestečka,ktoré je situované uprostred čarokrásneho jazera Petén Itzá, ubytovanie, voľný program, kúpanie sa v jazere, návšteva štýlových krčmičiek s výhľadom na západ slnka nad jazerom.

6: ISLA FLORES
Raňajky v hoteli, celý deň voľný program, odpočinok, kúpanie sa, možnosť plavby loďkou po jazere či prehliadka ostrova a najbližšieho okolia, pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu do Yaxha: „El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo“, tu môžete z vrcholov pyramíd obdivovať prekrásne výhľady do okolitej prírody, najmä na blízke jazero a sledovať opice voľne sa pohybujúce v korunách stromov. Výlet je naplánovaný na neskoré popoludnie a jednou z hlavných „atrakcií“ je mystický západ slnka nad jazerom obklopeným džungľou, ktorý budete sledovať z vrcholu pyramídy s názvom „El Templo de las Manos Rojas“ vysokej takmer 40 metrov. S najväčšou pravdepodobnosťou si budete vychutnávať tento nezabudnuteľný zážitok takmer sami.

7: ISLA FLORES - TIKAL - ISLA FLORES
Skoro ráno odchod z Flores (raňajkový balíček) a návšteva „Parque Nacional Tikal“, jedného z najväčších a najznámejších centier mayskej kultúry v klasickom období. Prehliadka Centrálnej a Severnej akropoly, chrámu „Veľkého jaguára“ a „Chrámu masiek“, „Chrámu V“, ďalej „Mundo Perdido“ (stratený svet), skupiny „Siedmich chrámov“, ako aj najvyššieho mayského chrámu/pyramídy v Tikal a celej Strednej Amerike, ktorou je „Templo IV“ s výškou takmer 70 metrov (Tikal je na zozname UNESCO), po prehliadke návrat do Flores.

8: ISLA FLORES – XUNANTUNICH – CHETUMAL
Skoro ráno (raňajkový balíček) odchod z Flores. Po prekročení hraníc zastávka v Xunantunich a prehliadka jedného z významných mayských kráľovstiev na území Belize. Nasleduje transfer na hranice s Mexikom v Chetumal, ubytovanie v hoteli 3* v hlavnom meste štátu Qiuntana Roo.

9: CHETUMAL – TULUM – PLAYA DEL CARMEN
Ráno transfer do Tulum. Prehliadka tohto pozoruhodného mayského náleziska, ktoré bolo postavené na skale nad karibským morom a fungovalo ako dôležitá križovatka obchodných ciest a významný prístav. Po prehliadke transfer do Playa del Carmen a ubytovanie v centre mesta v hoteli 3* (s raňajkmi) blízko pláže alebo za príplatok hotel s All inclusive priamo na pláži.

10: POBYT PRI MORI
Voľný program, kúpanie v mori, odpočinok v hoteli 3* s raňajkami. Možnosť fakultatívnych výletov (Xcaret, Isla Contoy).

11: ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Doobeda voľno, kúpanie sa, popoludní transfer na letisko v Cancúne, odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Zmena programu vyhradená.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Cena zahrnuje:
leteckú dopravu Praha – Cancún a späť (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
transfer z/na letisko v Cancúne
služby sprievodcu CK
transfery minivanom pre 10 osôb (alebo Sprinterom pre 16 osôb)
plavba loďou Frontera Corozal – Yaxchilán – Frontera Corozal, Frontera Corozal - Bethel
vstupné do všetkých archeologických nálezísk
1 x ubytovanie v Playa del Carmen s raňajkami
1 x ubytovanie v hoteli 3* v Mérida s americkými raňajkami
1 x ubytovanie v hoteli 3* v Campeche s americkými raňajkami
1 x ubytovanie v hoteli 3* v Palenque (raňajky po ceste do Yaxchilán)
3 x ubytovanie v hoteli 3* v Isla Flores s americkými raňajkami
1 x ubytovanie v hoteli 3* v Chetumal s raňajkami
2 x ubytovanie v hoteli 3* v Playa del Carmen blízko mora (za príplatok hotel 4* s All inclusive priamo na pláži)

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 449,- EUR
stravovanie okrem uvedených raňajok a obedov
fakultatívny výlet do mesta Yaxha a ďalšie neuvedené
imigračné poplatky pri vstupe/výstupe z Mexika
(2 x 30,- $/osoba) a Belize (1x 20,- $/osoba)
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň
Generované systémom ProfiTour