Ríšou Mayov

/uploads/galleries/7388/200-201-guatemala-nikarag-kos-pana.jpg Welcome to Belize! foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Národné zhromaždenie v Belmopane. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Okrem svetoznámeho Tikalu či Copánu máme na pláne spoznať aj tajomstvo iných pyramíd.Toto je úžasná Príbeh St Johns Cathedral. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Nájdeme energiu aj na zdolanie Pacaye? foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO A sme tu...všade sme o ňom čítali a veľmi veľa o ňom počuli. Konečne sme tu! Jeden z najkrajších záž Odvezieme sa kúsok v takýchto farebných autobusoch? Viete odkiaľ ich doviezli do Belize? foto: Alena Čas na farebné suveníry. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Bude nám veriť, že sme prišli z takej diaľky? foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Fakultatívny výlet na ostrovček Caye Caulker. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Fakultatívny výlet na ostrovček Caye Caulker. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Sympatickí domáci a sladké kokosáky. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Budeme mať šťastie na jaguára? foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Nekonečný nočný život v Cancúne. Cesta na Belízske hranice a nekomerčné provinčné mestečko. Tu nakúpime mexické ovocie, chili, priamo Hobby teenagrov v San Juan pri jazere Atitlan. Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Juhomexické neturisticke mestečko na ceste do Belize Belize sa narozdiel od Škótska s Kraľovnou nevie rozlúčiť. Vznešený jaguár je prepletený aj s mýtmi a legendami Mayov Takéto nádherné tukany budeme hľadať v korunách stromov Poďte s nami a dozviete sa o ňom viac Ženy v týchto končinách nosia radi farebné kroje La Palma. foto: Alena SPIŠÁKOVÁ – BUBO Guatemalský Tikal bude jeden z vrcholov zájazdu Len si tak sedieť a hľadieť na mayské pyramídy. Tomu sa povie zážitok Na ulici vám za malú chvíľku spravia miestny účes. Trúfnete si? Po takýchto polievkach sa nám nebude chcieť ísť domov Stredná Amerika v sebe ukrýva niekoľko unikátnych mayských miest Krása Mayov spočíva aj v detailoch Na vidieku ľudia žijú tak ako pred sto rokmi Poplavíme sa jazerom Atitlán, ktoré patrí medzi najznámejšie v strednej Amerike Stretneme na brehu jazera Atitlán aj Indiánov? Guatemala to nie sú len historické skvosty, ale aj krásna príroda Tradície sú na týchto miestach stále veľmi silné Nádherné farby koloniálnych miest Stretnutia s domácimi Viacero miest dýcha koloniálnou krásou, ktorú tu po sebe nechali Španieli Kostoly hrajú pastelovými farbami Pod starými stĺpmi Sú najkrajšie dievčatá odtiaľto? Uvidíme aj čerstvú lávu neďaleko sopky Sopečnou krajinou Budeme mať šťastie na takýto obrázok?
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1128619
Cena od: 3 402 €
Príplatky od: 632 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

18.03.2022 15 dní First Minute 3 507 € +632 € odlet: Viedeň letecká
13.05.2022 15 dní First Minute 3 507 € +632 € odlet: Viedeň letecká
05.08.2022 15 dní First Minute 3 717 € +632 € odlet: Viedeň letecká
26.08.2022 15 dní First Minute 3 717 € +632 € odlet: Viedeň letecká
29.10.2022 15 dní First Minute 3 402 € +632 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Mayovia vytvorili mocné a mysteriózne impérium, ktoré sa ťahalo cez južné Mexiko, Guatemalu, Belize a Honduras. Cestovaním po ich „ríši“ spoznáme ich ukryté poklady – fantastické mestá, pyramídy a chrámy. Tieto neuveriteľné architektonické skvosty dodnes hypnotizujú archeológov. Zvyšky tejto civilizácie sú viditeľné vo zvykoch, jazyku a oblečení indiánskych kmeňov. Ríša Mayov je jednou z najľahších ciest späť v čase.

1. deň:
Odlet a prílet do Cancúnu. Pobrežie Karibiku a pravlasť legendárnych indiánov.

2. deň:
Ráno nás čaká jediná pyramída na brehu mora, TULUM a začneme našu mayskú exkurziu. Pokračujeme do Belize – najoriginálnejšej a najfarebnejšej krajiny amerického kontinentu. BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patri k najlepším v Amerike?

3. deň:
Celodenná prehliadka Belize City. V prípade záujmu sprievodca na mieste zariadi pre skupinu navyše fakultatívny výlet na neďaleký exotický ostrov Caye Caulker.

4. deň:
Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

5. deň:
TIKAL. V mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

6. deň:
Odchod na juh do Rio Dulce. Pozrieme sa, ako žijú a podnikajú domáci v domoch na koloch na rieke, predstavíme si miestne termálne pramene, prírodnú saunu a parnú jaskyňu. Vezmite si baterky. LIVINGSTON je mesto kreolov, Garifúnov, Karibov bez kontaktu s vnútrozemím. Najlepšia garifúnska polievka z morských plodov sa podáva práve v Livingstone! Sme opäť pri Karibiku. Inak, ktorý rum je najlepší v Guatemale? Večerný príchod do koloniálneho mesta COPAN v Hondurase.

7. deň:
Copan s najdetailnejšími reliéfmi v mayskom svete, so sochami a úchvatným schodiskom. Popoludní fakultatívne na koňoch do miestnych hor, kde uvidíme indiánov v autentickom prostredí. Večerné posedenie na terase hotela a očarujúca atmosféra koloniálneho mesta.

8. deň:
Santa Rosa de Copan, typická scenéria provinčného mestečka ukrytého v horách. Predieranie sa serpentínami s dokonalými scenériami a príjemnou klímou, oblasť známa svojimi špičkovými cigarami. Pokúsime sa vstúpiť do miestnej fabriky na cigary. Popoludní prechod do El Salvadoru a prestávka v umeleckom mestečku La Palma, plnom remeselného umenia, tak typického pre El Salvador. Vyskúšame miestne tradičné jedlo – pupusas. SAN SALVADOR mesto v tradičnom latinskoamerickom prevedení. Už pohľad z autobusu vyráža dych. Poďte sa po San Salvadore prejsť! Večer príchod na pláže Pacifiku s čiernym vulkanickým pieskom.

9. deň:
Po dňoch cestovania a spoznávania si môžeme vychutnať miestne pláže Majahual, Tunco či Sunzal. Na promenáde možno ochutnáme čerstvých homárov a iné plody mora. Široký výber morských živočíchov sa zváža na miestne mólo skoro ráno a stojí za to si privstať. Štedrý El Salvador a západ slnka nad Pacifikom.

10. deň:
Odchod na hranicu s Guatemalou. Cestou sa osviežime čerstvými ananásmi. Panoráma hlavného mesta GUATEMALA CITY. Živá metropola, najväčšie mesto v Strednej Amerike so 7 miliónmi obyvateľov má vždy čo ponúknuť. Autentickosť v priamom prenose. Minimum turistov, maximum poznania. Pouliční umelci, priateľská atmosféra a prekonávanie mýtov o nebezpečnosti Strednej Ameriky. Oddych na horskom salaši a ochutnávka miestnej bravčovej šunky. Salaš v Guatemale? Presvedčte sa! Večer príchod k brehom jedného z najkrajších jazier na svete – jazero Atitlan.

11. deň:
Prebudenie v raji. Panajachel a jazero ATITLAN. Celodenný výlet, plavba po jazere, krátky trek, jazero, sopky, tradičné suveníry. Návšteva piatich mestečiek na brehu jazera a tradičné tuktuky. V každom meste sa hovorí iným jazykom a tradičný kroj u domácich nesmie chýbať ani pri práci. Guatemala je najfotogenickejšia krajina regiónu.

12. deň:
Doobedňajší relax a odchod smer ANTIGUA: bývalé hlavné mesto na svahoch legendárnej sopky Vulcan de Agua. Kto nebol v Antigue, nebol v Guatemale. Najobľúbenejšie mesto v krajine len ťažko nájde konkurenciu na kontinente. Bohaté koloniálne dedičstvo, desiatky bazilík, útulných reštaurácií a jadeit na každom kroku. Výstup na horu nad mestom a nádherná panoráma.

13. deň:
Ranný odchod na sopku PACAYA. Aktívna sopka pripomína mesačnú krajinu. Vyjdeme na sopku pešo či na koni? Nezabudnuteľným zážitkom je prechádzať sa po teplých lávových kameňoch. Poobede dostatok času na mesto Antigua a jeho magickú atmosféru.

14. deň:
Rozlúčka so Strednou Amerikou a odlet domov. Aj Vy už spájajúcu Severnú a Južnú Ameriku vnímate inak?

15. deň:
Prílet do Európy.
Generované systémom ProfiTour