Mýtický Peloponéz De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Grécko
Kód zájazdu: 1228269
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Program:
1. deň »
odlet z Viedne do Atén (priamy let), transfer autobusom do oblasti Marathonas a prehliadka miesta bitky Grékov proti Peržanom v roku 490 pr. Kr. Následne navštívime mesto Téby, ktoré je symbolom boja za slobodu mestských štátov proti nadvláde Alexandra Macedónskeho. Ubytovanie v hoteli v okolí mesta Delfy, večera a nocľah.

2. deň »
raňajky, dnes začneme prehliadkou archeologickej lokality Delfy (UNESCO), miesta panhelénskej svätyne s najvýznamnejšou veštiarňou v starovekom Grécku a miesto konania Pýthijských hier (umelecká obdoba športových hier v Olympii). Na polostrov Peloponéz prejdeme cez architektonicky skvostný mostný komplex Antirio – Rio so zastávkou v prístavnom meste Patras. Ubytovanie v hoteli v okolí bývalého náboženského, kultúrneho a športového centra antického Grécka - Olympia, večera a nocľah.

3. deň »
raňajky, prehliadka archeologickej lokality v Olympii (UNESCO) - miesto konania prvých olympijských hier a múzeum. Popoludní sa presunieme do Pylosu na prehliadku Nestorovho paláca, ktorý je najzachovalejším palácom z mykénskeho obdobia na Peloponéze a je opísaný v Homérových eposoch Ilias a Odyssea. Cestou zažijeme neopkovateľný výhľad na nádherné pobrežie Costa Navarino. Transfer na ubytovanie v hoteli v okolí najdôležitejšieho mesta oblasti - Kalamata, večera a nocľah.

4. deň »
raňajky, dopoludnia navštívime zaujímavý archeologický areál s mnohými nádherne zachovanými stavbami veľkého klasického mestského štátu Messene (UNESCO). Popoludní nasleduje krátka prehliadka mesta Kalamata, ktoré je známe po celom svete najmä produkciou najkvalitnejších olív a vynikajúceho olivového oleja. Cesta autobusom na juhovýchod cez malebné letoviská Kardamyli a Stoupa do oblasti Limeni/ Areopoli, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

5. deň »
raňajky, dnes začneme návštevou nádhernej prímorskej jaskyne Diros vrátane plavby člnom po podzemnej riečke vlievajúcej sa do mora. Popoludní sa presunieme cez Gythion do mesta Monemvasia, ktoré je pre svoju polohu prezývané „grécky Gibraltar“. Tu vás očarí historické centrum a jediný nepretržite obývaný hrad v Európe, postavený na skalnom masíve v mori, prístupný jediným mostom z pevniny. Následne transfer autobusom na ubytovanie v v hoteli v oblasti Mystras/Sparta, večera a nocľah.

6. deň »
raňajky, čaká nas neopakovateľná prehliadka archeologickej lokality Mystras (UNESCO), ktorá je nádhernou ukážkou opevneného byzantského mesta z 13.st. Budeme pokračovať cestou do neďalekej Sparty (bývalý prominentný mestský štát antického Grécka známy svojim vojenským „sparťanským“ štýlom života a výcviku), kde si prezrieme zvyšky historického náleziska a hrob spartského kráľa Leonidasa. Popoludní sa autobusom presunieme do mesta Nafplion, ktoré bolo prvým hlavným mestom moderného Grécka. Ubytovanie v hoteli v oblasti Nafplio/Tolo, večera a nocľah.

7. deň »
raňajky, dopoludnia navštívime unikátny amfiteáter v Epidaure (UNESCO) a svetoznáme Mykény (UNESCO) ako centrum gréckej civilizácie v rokoch 1600 – 1100 pr. Kr. Popoludní budeme nasledovať kroky apoštola sv. Pavla do antického Korintu a mostom cez Korintský prieplav sa dostaneme do hlavného mesta - Atény. Po ubytovaní v hoteli nás čaká večera, neskôr večerná prechádzka po historickej štvrti Plaka a nocľah v hoteli.

8. deň »
raňajky, panoramatická autobusová prehliadka Atén, transfer na letisko a odlet do Viedne (priamy let).

Popis:

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:
7 x polpenzia (raňajky, večere o 3 chodoch v hoteloch alebo tavernách vrátane vody a miestneho vína v karafe).

Doprava:
Letecká doprava » Viedeň - Atény a späť.

Ostatné:
doprava klimatizovaným autobusom po Grécku podľa programu, všetky diaľničné poplatky, poplatok za prejazd mostom Antirio – Rio, služby slovensky alebo česky hovoriaceho miestneho sprievodcu, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 165 €/os., City tax v hoteloch v Grécku 3 €/os. a noc Priplatky: za 1/1 izbu 150 €. Balíček vstupov 120 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 20 €/os.

Generované systémom ProfiTour