Jordánsko

, Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Petra , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Jerash , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Jerash , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Jerash , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Wadi Rum , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Wadi Rum , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Wadi Rum , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Petra , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Petra , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, hora Nebo , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Mŕtve more , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, Mŕtve more , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, mapa , Letecký poznávací zájazd, Jordánsko, leták
Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1266165
Cena od: 995 €
Príplatky od: 350 €
Poznávacie zájazdy
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

23.10.2023 5 dní Last Minute 995 € +350 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Kúzelná krajina na brehu Mŕtveho mora s úžasnými archeologickými náleziskami, bohatou kultúrou a farebnými scenériami. S nami navštívite hlavné mesto Ammán s citadelou, staroveké paláce, zachovalé antické rímske ruiny, kaňon Petra Seeq s najznámejšou pamiatkou Jordánska - pokladnicou Al Khazneh vytesanou z červeného kameňa, púšť Wadi Rum, preveziete sa na ťavách, vystúpite na biblickú horu Nebo, okúpete sa v liečivom Mŕtvom mori alebo sa prejdete dúhovou ulicou. Objavte krásy Jordánska na leteckej poznávačke s Turancarom.


Ubytovanie: 4x ubytovanie

Stravovanie: 4x polpenzia


Ammán - Jerash - Petra - Wadi Rum - Mt. Nebo - Madaba - Mŕtve more - AmmánDoprava:
letecká

Program:

1. deň – prílet do Ammánu, ubytovanie v hlavnom meste Jordánska.

2. deň – raňajky, začiatok dňa na jednom z najvyšších vrchov Jabal Al Qual‘a v centre Ammánu, kde sa pýši ammánska citadela, ktorá ponúka magický pohľad na celé mesto. V areáli sa nachádzajú pozostatky  Heraklovho chrámu, ktoré dodnes ohromujú svojou veľkosťou. Dedičstvo ranných islamských dejín pripomína komplex Umajjovského paláca. Historickú atmosféru doplnia potulky starým mestom a uličkami s tradičnými trhmi, nazývanými „Al-Balad“. Presun do mesta Jerash, ktorého rímske pamiatky patria po Ríme k najrozsiahlejším a najzachovalejším na svete. Predpokladá sa, že odkrytých je len približne 10 percent pôvodného antického mesta. Hadriánov oblúk, pretekárska aréna Hipodróm, Južná brána a divadlo s kapacitou 5000 miest, kolonádová ulica, či Diov chrám. Presun do hotela, večera a ubytovanie.

3. deň – raňajky, návšteva jedného z najfascinujúcejších miest sveta, ktoré je zaradené medzi jeho Sedem divov. Začiatok v kaňone Petra Seeq, presun pešo alebo na koni (voliteľné), ktorý ústí pri samotnej Pokladnici „Al Khazneh“ – monumente vyhĺbenému do červenej hory arabskými Nabatejcami pred viac ako 2000 rokmi. Monumentálne mesto Petra bolo objavené pred viac ako 200 rokmi. Napriek tomu sa archeológom dodnes podarilo odhaliť len asi 15 percent z celého územia. Obed. Pokračovanie do najpôsobivejšej púšte sveta, Wadi Rum. Nezabudnuteľné púštne safari plné pestrofarebných kaňonov, pieskovcových hôr a pieskových dún. Možnosť zažiť beduínsky život, jazdu na ťavách a západ slnka nad púšťou. Večera a ubytovanie.

4. deň – raňajky, začiatok dňa na hore Mt. Nebo s výhľadom na údolie Jordánu, kopce Jeruzalema a Mŕtve more. Miesto, odkiaľ Mojžiš pozeral na Jordánsko ako na zasľúbenú zem. Pokračovanie do Madaby,  ktorej slávne byzantské mozaiky sú známe po celom svete. Nachádzajú sa na mnohých domoch a kostoloch. Najznámejšou je mozaiková mapa Svätej zeme, pochádzajúca zo 6. storočia n. l. Presun k Mŕtvemu moru, ktorého mimoriadne slaná voda a liečivé bahno blahodarne vplývajú na telo a nevšedné kúpanie v ňom je zážitkom na celý život. Návrat do Ammánu, večera a ubytovanie.

5. deň – raňajky, odlet z Ammánu.


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s polpenziou, 1x ubytovanie v kempe v púšti, letecká doprava Viedeň - Ammán - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, autokarová doprava počas okruhu, sprievodca CK, miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky 225 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., vstupy do pamiatok a víza 100 EUR/os., prepitné pre miestneho sprievodcu a vodiča 50 EUR/os. (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 4,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,70 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 175 EUR/4 noci. Upozornenie: na vstup do Jordánska je potrebný cestovný pas platný min. 6 mesiacov od vstupu do krajiny a víza (občania SR).

Typ stravy:
polpenzia

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Mŕtve more | Jerrash | Petra | Wadi Rum

Generované systémom ProfiTour