Unikáty jazera Hallstattersee

Hallstadt, poznávací zájazd, Rakúsko Obertraun, poznávací zájazd, Rakúsko Hallstadt, poznávací zájazd, Rakúsko Jaskyňa Mammoth, poznávací zájazd, Rakúsko Hallstadt, poznávací zájazd, Rakúsko Hallstadt, poznávací zájazd, Rakúsko Mamutia jaskyňa, poznávací zájazd, Rakúsko Dachstein, jaskyne, poznávací zájazd, Rakúsko Krippenstein, poznávací zájazd, Rakúsko
Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1327916
Cena od: 179 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

10.08.2024 2 dni First Minute 179 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
Úpätie masívu Dachstein na brehu jazera, prehliadka mesta Hallstatt, štôlne soľnej jaskyne Salzwelten, lanovkou na vrchol Krippenstein, Mamutia jaskyňa so svetelnou show a nezabudnuteľný výhľad z vyhliadkovej plošiny "5 Fingers".

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 07:00 h). Miesto ako vystrihnuté z rozprávky. Strmé steny masívu Dachstein, domčeky prilepené na brehu Hallstattského jazera, úzke kľukaté uličky – mestečko Hallstatt (prehliadka). Priamo nad ním sa v podzemí ukrýva pravdepodobne najstaršia soľná baňa na svete – Salzwelten. Oblečieme si farebné uniformy, nasadneme na železnicu a preskúmame štôlne. Ubytovanie v okolí. Fakultatívne večera.

2. deň:
Raňajky. Výstup lanovkou na vrchol Krippenstein (2 109 m n. m.). Cestou sa zastavíme v Mamutej jaskyni (Mammuthöhle), ktorá nás očarí „polnočnou katedrálou“ na stenách, ktorej sa premieta abstraktná svetelná show. Ďalej budeme lanovkou pokračovať na vrchol, odkliaľsa nám z výhľadovej plošiny „5 Fingers“– (Päť prstov) naskytne neopísateľná panoráma. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.


Ubytovanie:
2*/3* hoteli/penzióne.

Stravovanie:
Raňajky.


Doprava:
Autokar.


Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. 1x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*. Pobytovú taxu. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Doplatok za večeru. Vstupy. Lanovky. Cestovné poistenie.


Generované systémom ProfiTour